АнонсиНовиниНовини Обухівщини

Привітання голови Обухівської РДА Олександра ГОМОНА з 25-річчям Конституції України

25 років тому  Україна  ухвалила  свою Конституцію. Цей документ, після Акту про проголошення незалежності України, став другим наріжним каменем у будівництві української демократії.

Ухвалення Конституції супроводжувалось складним процесом переговорів  у Верховній раді України, адже 25% мандатів в тодішньому парламенті отримала Комуністична Партія України.  Втім, після дебатів тривалістю майже 24 години, 28 червня 1996 о 9 годині 18 хвилин року Верховна Рада таки ухвалила Конституцію України.

Основний закон України складається з 161-ї статті.  Конституція говорить  про права і свободи українців, про повагу та гідність, недоторканість житла і право на свободу думки та слова, територіальну цілісність та недоторканність існуючих кордонів, про невід’ємне право на життя кожної людини в Україні і багато чого іншого, що притаманно конституціям виключно демократичних суспільств

Щоденний обов’язок громадянина України плекати  принципи, які закладені в Конституції, щоб вони були не лише на папері, а стали дороговказами для українців на непростому шляху до  будівництва української держави.

Знаково, що саме в рік, коли Україна святкує 30-ліття своєї Незалежності та 25-річчя Конституції, предтеча  сучасного закону «Конституція гетьмана Пилипа Орлика» повертається до України. Латинський примірник документу протягом століть зберігався у Швеції.

Відновлення історичної пам’яті та справедливості, повернення до самоусвідомлення себе європейською нацією – це складний шлях, яким зараз крокує український народ. Та з вірою у себе та повагою один до одного ми збудуємо успішну європейську Україну.

 

З  Днем Конституції, дорогі українці!

Олександр ГОМОН, голова Обухівської районної державної адміністрації

 

 

Показати ще
WordPress Lessons