НовиниНовини КиївщиниНовини Обухівщини

Обухівщина взяла участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Сьогодні у Хмельницькому відбулося перше засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад, створеного президентом Володимиром Зеленським.

Трансляція заходу забезпечувалася Офісом президента України, в той час Обухівщина у складі голів ОТГ Обухівського району за допомогою Zoom конференції взяла участь у засіданні.

“Це місце є символом двох важливих речей. Що ми почали будувати об’єкти, про які раніше в багатьох регіонах не могла йти мова. Друге – що ми з вами тільки на половині шляху і не маємо прав зупинятися”, – заявив президент.

У засіданні беруть участь по п’ять представників з кожної області. Це голови обласних центрів, міських та сільських громад. Також присутні голови районних рад та адміністрацій. У порядку денному – фінансування районних рад, готовність до опалюваного сезону та передача освітньо-професійних училищ на баланс місцевих громад.

Зеленський додав, що на місцеве самоврядування ще чекають реформи, а влада “уважно слідкує” за процесом передачі громадам об’єктів. За його словами, спільно з урядом та парламентом буде ініційовано законопроєкти щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів.

Заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка обрали головуючим на засіданні. Він зазначив, що від сьогодні в Офісі президента працює Офіс місцевого самоврядування, куди “можна подзвонити або прийти особисто та розповісти про свої проблеми”.

Голова ОПУ Андрій Єрмак заявив, що “Конгрес – це потужний інструмент у вирішенні питань місцевого самоврядування, він об’єднує всіх небайдужих з усіх ланок законодавчої, виконавчої влади”.

Наступного тижня в межах Конгресу відбудеться засідання палати регіонів. Рішенням Конгресу буде створена президія місцевого самоврядування, яка буде збиратися щомісяця.

Нагадаємо, що Конгрес місцевих та регіональних влад є консультативно-дорадчим органом при президенті України. Він створений на заміну Раді розвитку громад та територій.

Джерела LB.ua в керівництві фракції “Слуга народу” повідомили, що Конгрес має на меті об’єднати різні гілки влади, але ця ідея потребує розробки формальних засад – статуту, повноважень, відповідальності. Конгрес є “майданчиком при президенті”, що має об’єднати законодавчу і виконавчу владу та організації місцевого самоврядування.

За словами співбесідників, за рахунок Конгресу “хочуть збалансувати Асоціацію міст (очолюється мером Києва Віталієм Кличко. – Ред.) та великі міста”.

Джерела також зазначили, що мер Львова Андрій Садовий очолить Палату місцевих влад у новоствореному Конгресі місцевих та регіональних влад.

Показати ще
WordPress Lessons