АнонсиНовиниНовини Уряду України

Інформаційний дайджест новин Кабінету Міністрів України за 2 грудня 2020 року

Проект Державного бюджету на 2021 рік після доопрацювання залишився реалістичним до виконання й збалансованим у частині доходів та видатків. Під усі програми, які в ньому закладені, є джерела фінансування в повному обсязі. Про це під час засідання Кабінету Міністрів України 2 листопада зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він нагадав, що Уряд передав його в Парламент для розгляду в другому читанні, та розповів про основні пріоритети документа. «По-перше, це медична галузь. На наступний рік у нас будуть рекордні видатки в розмірі 161 млрд грн. Це на 30 млрд більше, ніж цього року. Та на майже 65 млрд більше, ніж у 2019-му. Тобто фактично за 2 роки фінансування медицини зросте на понад 60%. Наступного року зарплати всіх медиків буде підвищено на 30%», — наголосив Глава Уряду.
 
Президент України та Уряд спільно працюють над імплементацією та просуванням кроків з підтримки людей та бізнесу в разі запровадження більш жорстких карантинних заходів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час вступного слова на засіданні Кабінету Міністрів України 2 грудня. Зокрема, очільник Уряду зазначив, що для підтримки людей, які можуть втратити доходи в разі посиленого карантину, передбачається надання одноразової допомоги в розмірі 8 тис. грн.
 
Голови міст обласного значення та голови обласних державних адміністрацій спільні у позиції щодо повної заборони або часткових обмежень стосовно діяльності святкових ярмарків. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 2 грудня. «Думка регіонів для нас важлива, тому ми провели опитування щодо оптимальних карантинних заходів серед міських голів та очільників обласних державних адміністрацій», — сказав очільник Уряду.
 
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та Парламентський статс-секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини Марія Флаксбарт відкрили українсько-німецькі міжурядові перемовини, де обговорювались інтеграція України в ЄС, забезпечення верховенства права, покращення бізнес-клімату, реформа децентралізації та інше.
 
Команда Мінцифри понад рік працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою державою у світі з доступними для всіх послугами та сервісами. Тепер за ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифри запускає проект Дія.Безбар’єрність. Це буде розділ з послугами для людей, які найбільше потребують допомоги. Це люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, маломобільні люди та інші.
 
«Ми повинні спрямувати зусилля на те, щоб сміття не утворювалося. І саме цій першій стадії ієрархії поводження з відходами відповідає законопроект № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Наразі документ готується до повторного другого читання», – відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.
 
Уряд схвалив розпорядження КМУ «Про залучення коштів позики від ЄІБ для реалізації проєкту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проект 3В)» у розмірі 100 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення дорожньої інфраструктури Луганщини. Уряд також схвалив розпорядження Президента «Про делегацію України для участі у переговорах з ЄІБ щодо укладення Фінансової угоди «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проєкт 3В)» та уповноважив Міністра інфраструктури Владислава Криклія підписати зазначену угоду від української сторони.
 
Уряд прийняв розроблене Міненерго розпорядження «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1023», яким продовжено строк  виконання підприємством ДПЗД «Укрінтеренерго» обов’язків постачальника «останньої надії» без проведення конкурсу до 31.12.2021.
 
“Важливою частиною майбутньої цифрової економіки світу є блокчейн технології та ринок віртуальних активів. Про це постійно говорять міжнародні організації та зазначають у своїх прогнозах. А ми вже зараз створюємо в Україні легальне та сприятливе середовище для розвитку ринку віртуальних активів. Адже це одна із нових для світу індустрій, в якій Україна може стати світовим лідером. І я сподіваюсь, що вже у наступному році крипто-компанії вперше зможуть легально працювати в Україні”, – сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
 
2 грудня Верховна Рада ухвалила в першому читанні і одразу в цілому прийняла проект Закону № 3672 «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів».
 
Уряд пропонує встановити кримінальну відповідальність за опір та втручання у діяльність держінспектора з охорони навколишнього середовища та працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду під час виконання ними службових обов’язків. Відповідний законопроект підтримано на засіданні Уряду 2 грудня.
 
Одне з пріоритетних завдань Міністерства цифрової трансформації — забезпечити усі необхідні умови для розвитку технологічних компаній в Україні, залучити на наш ринок нових світових гігантів та їх інвестиції, в тому числі у сфері штучного інтелекту (ШІ). 
 
«Сьогодні в Дії вже понад 6 мільйонів українців. Ми витрачаємо 80% нашого часу для того, щоб Дія була безпечна. На сьогодні це найбільш захищений продукт, який створювався за останні роки. Команда Мінцифри отримала атестат КСЗІ на Дію 2.0. Це найвища оцінка якості з точки зору безпеки ІТ-продуктів у нашій країні. Ми також пройшли два пентести на виявлення вразливостей. Тепер ми робимо наступний важливий крок — запускаємо процес багбаунті. Це можливість протестувати найкращим білим хакерам вразливість застосунку Дія,” — заявив Михайло Федоров.
 
Витрати із закупівлі кохлеарних імплантів і мовних процесорів, необхідних для компенсації втрати у пацієнта слуху, а також оперативне втручання та лікування у стаціонарі фінансуються із державного бюджету. Про це наголосив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев в інтерв’ю для 24 каналу.
 
Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням “Питання збору даних для моніторингу гендерної рівності” схвалив розроблений Держстатом перелік індикаторів, у розрізі яких планується здійснювати збір даних для моніторингу гендерної рівності, з визначенням відповідальних за підготовку даних і термінів їх надання. Перелік індикаторів формувався протягом 2019-2020 років у рамках роботи міжвідомчої робочої групи з питань гармонізації національних показників гендерної рівності до міжнародних стандартів, до складу якої ввійшли представники органів державної влади, наукових установ, громадських та міжнародних організацій. Наразі перелік містить 226 індикаторів, з яких 104 формуватимуться Держстатом, решта – іншими органами державної влади та установами.
 
“Рішення Уряду зробить електронні аукціони ще більш прозорими та ефективними. Запропоновані новації сприятимуть удосконаленню здійснення процедури приватизації об’єктів держвласності на електронних торгах. Також це надасть змогу покращити рівень обслуговування майданчиків покупців та організаторів аукціонів”, – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
 
Прийняття Закону України забезпечить виконання внутрішньодержавної процедури щодо надання згоди на обов’язковість для України Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, а також встановлює дату набрання чинності зазначеною Гарантійною угодою.
 
На засіданні Уряду схвалено законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сільськогосподарських кооперативів», який формує сприятливі податкові умови діяльності членів сільськогосподарських кооперативів, що стимулюватиме утворення нових сільськогосподарських кооперативів та збільшення їх ринкової частки у виробництві та реалізації сільгосппродукції.
 
Рішенням Уряду прийнято постанову “Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал”, яка приводить процедуру сертифікації насіння до міжнародних вимог.
 
Рішенням Уряду схвалено з доопрацюванням у дводенний термін законопроект, який уніфікує деякі виді документації із землеустрою, оптимізує процеси у сфері земельних відносин. Документ розроблено на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».
 
 Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону № 2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України». Зміни передбачають скасування норми, відповідно до якої в Україні неможливо зареєструвати пестициди і агрохімікати, якщо вони виробляються в іншій країні, ніж країна їх державної реєстрації.
 
В системі автофіксації порушень ПДР прикордонники допомагають виявляти порушників на кордоні. На даний час майже 70 іноземців вже отримали від співробітників Державної прикордонної служби України копії постанов про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі. Така норма передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.
 
Сьогодні на засіданні Уряду внесено зміни до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги „пакунок малюкаˮ у 2020 році
 
1 грудня Північноатлантичний Альянс опублікував доповідь спеціальної експертної групи, яка працювала над розробкою бачення майбутнього НАТО до 2030 року. Група була призначена Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. В експертній доповіді зазначається, що НАТО слід прагнути до розширення та зміцнення партнерських відносин з Україною та Грузією, які прагнуть стати членами Альянсу та зазнають постійного зовнішнього та внутрішнього тиску з боку Росії.
 
2 грудня під час засідання Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Швейцарії щодо українсько-швейцарського проекту «Створення бюджетного апарату штучної вентиляції легень у відповідь на виклики COVID-19». Уряд уповноважив підписати Меморандум Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгу Стефанішину.
 
Від моменту старту Програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки вже видали 6059 позик на загальну суму в 14,154 мільярда гривень. З них 9,883 мільярда гривень були видані в якості рефінансування попередньо отриманих позик, 2,705 мільярда підприємці отримали на капітальні інвестиції та 1,566 мільярда гривень в якості антикризових кредитів під 3%. За останній тиждень уповноважені банки видали 246 кредитів на загальну суму понад 696 мільйонів гривень.
 
Діяльність українських нотаріусів можна оптимізувати за рахунок сучасних та інноваційних рішень. Одне із таких — перехід до Е-нотаріату. Цей проект наразі впроваджується і покликаний поліпшити якість нотаріальних дій шляхом зменшення часу на їх вчинення та максимального захисту нотаріального документа від підробки. 
 
«Кадрове поповнення позитивно позначиться на оперативності і якості проведення реєстраційних дій та доступі громадян до відповідних послуг, адже багато областей України, зокрема Волинська, Одеська, Полтавська, Хмельницька та Київська, отримали нових фахівців у сфері державної реєстрації», – зазначає заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.
 
Держекоінспекція спільно з представниками Нацполіції України і правоохоронних органів Чехії, Румунії, Австрії та Словакії братиме участь у проекті Інтерполу, працюючи над виявленням злочинів у сфері охорони лісу, а також відстеженні всього ланцюгу поставки деревини.
 
2 грудня 2020 року Пенсійний фонд України, згідно із затвердженим графіком, розпочав фінансування пенсій грудня. На пенсійні виплати спрямовано 0,6 мільярда гривень. Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку.
 
У Програмі медичних гарантій рання діагностика онкозахворювань визначена як пріоритетний напрямок. На лікування онкозахворювань в 2020 році передбачено бюджет, який на 70% є більшим, ніж у 2019 році. Зокрема, на діагностику у спеціалізованих закладах і хіміо- та радіотерапію держава виділяє понад 3 млрд грн у Програмі медичних гарантій 2020 року. 
 
Єдина державна електронна система у сфері будівництва розширює свій функціонал. Запустили в дослідну експлуатацію ще чотири електронні кабінети користувачів. Відтепер робота фахівців та експертів з геодезії, енергоефективності, органів з присвоєння адрес та технічного обстеження будівель і споруд також буде відбуватись в електронному форматі.
 
“Повністю відреставровано весь живопис, ікони та іконостас, почищено ліпнину й відшліфовано підлогу. Замінено інженерні мережі, проведені нові системи освітлення, опалення, подачі повітря, вікна. До речі, автентичний колір стін 18 століття завдяки комп’ютерному аналізу допомогли віднайти німецькі технологи. А перед затвердженням фінального кольору та пофарбуванням було зроблено 36 тестових викрасок”, – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко і додав, що відкриття відбудеться онлайн 12 грудня, а 13 грудня – у церкві пройде перша служба.
 
У січні-вересні 2020 року на розгляді в судах знаходилось 88,6 тис. справ на суму 324,5 млрд грн. Про це повідомив заступник Голови ДПС Михайло Тітарчук під час засідання колегії ДПС. За його словами, у січні-вересні 2020 року за позовами податкових органів на розгляді у судах знаходилось 19 тис. справ, або 21,4% від загальної кількості, на суму 75 млрд грн, або 23,1% від загальної суми.  За позовами платників – 69,6 тис. справ, або 78,6%, на суму 249,5 млрд грн, або 76,9%.
 
Наступного року ЗС України планують взяти участь у 22 багатонаціональних навчаннях, у тому числі у 8 на території України та 14 за кордоном. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран під час брифінгу на тему «Оборонні аспекти євроатлантичної інтеграції України: основні досягнення та завдання на перспективу» для послів та військових аташе держав-членів НАТО та представників офісу НАТО в Україні.
 
Під головуванням заступника Голови Держводагентства Тетяни Базанової 30 листопада у режимі онлайн-конференції відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ. За інформацією Укргідрометцентру, прогноз притоку дніпровських водосховищ складає 60% від норми, і це говорить про те, що снігових запасів у грудні не очікується.
 
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 2 грудня в Україні зафіксовано 13141 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 744, медпрацівників – 579). Кількість активних хворих становить 376 493 осіб.
 
01 грудня на засіданні Верховної Ради народні депутати прийняли Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з окремих операцій на період реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги та інших питань державного боргу», проект якого розробив Мінфін.
 
Докладніше можна прочитати на Урядовому порталі www.kmu.gov.ua та сторінках Кабінету Міністрів України у соціальних мережах
Показати ще
WordPress Lessons