КультураНовиниНовини Обухівщини

Я НАЛЕЖУ ЛЮДСТВУ

/О.П.Довженку – 125 /

Хвалу Довженкові складаю,
Хто день виборював новий,
Хто із чернігівського краю
На простір вийшов світовий.

Олександр Петрович Довженко! Кому не відоме це славне ім’я сьогодні. Письменник і кінорежисер, маляр і політик, великий патріот свого народу і син свого часу. Кого не хвилюють його кінофільми “Арсенал” і “Земля”, ”Аероград” і “Щорс”, “Повість полум’яних літ” і “Мічурін”, “Зачарована Десна” і “Поема про море”. Всесвітнє визнання його таланту незаперечне, бо ще в 1958 році на спеціальному конкурсі в Брюсселі серед дванадцяти найкращих фільмів усіх часів і народів названо було й неозвучену ще тоді “Землю” українського режисера. Відтоді талановитий митець гордо крокує всіма широтами нашої планети.

За своє творче життя  Олександр Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва, зокрема кінодраматургії, живопису, архітектури. Його оповідання і новели “Ніч перед боєм”, “Відступник”, “Мати”, “На колючому дроті”, “Тризна”, “Незабутнє”, п’єси “Потомки запорожців” і “Життя в цвіту” по праву стоять в ряду кращих творів нашої багатонаціональної літератури.

10 вересня  О.П. Довженку виповнюється 125 років від дня народження. До цієї дати в Обухівській районній бібліотеці для дорослих оформлена тематична викладка літератури та проведено історичний екскурс « Я належу людству». Працівники бібліотеки ознайомили читачів з життєвим і творчим шляхом талановитого письменника і кінорежисера.

Олександр Довженко – засновник української школи кінематографії, письменник, художник, класик світового кіномистецтва, якого називають Гомером ХХ століття. Він вчителював, був дипломатом, ставив фільми, писав літературні твори, вчив молодих митців кіно. Віддана й щира любов до своєї землі, своєї батьківщини, свого роду й народу, добре, чуйне, мудре ставлення до всього живого – ось ті орієнтири, що показують невмирущість і одвічну магію його творчості.

Всіх, хто любить і цінує творчість  О.Довженка, запрошуємо до бібліотеки ознайомитись з його літературною та кінематографічною спадщиною.

Показати ще
WordPress Lessons