АнонсиНовиниНовини Обухівщинисоціальний захист населення

Житлова субсидія з травня 2019 року

Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області інформує.

Постановою Кабінету Міністрів України 17 квітня 2019 року № 373 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», якими передбачено наступне.

У травні 2019 року житлова субсидія на наступний період призначається без подання нових заяви і декларації домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді, і у них відсутня заборгованість по сплаті за житлово-комунальні послуги та розраховується у готівковій формі.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні та мають заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період з травня 2019 року призначається (без подання нових заяви і декларації) після вирішення питання з наявною заборгованістю у грошовій безготівковій формі.

Домогосподарствам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Повторно з заявою та декларацією у травні 2019 року

мають звернутися:

  • орендарі житла;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб (без врахування осіб, що не проживають);
  • домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

Таким домогосподарствам (за відсутності заборгованості заборгованість по сплаті за житлово-комунальні послуги) після подання нових заяви і декларації субсидія призначається у грошовій готівковій формі.

При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.

Звертаємо увагу, що домогосподарства, в яких є члени сім’ї не зареєстровані за адресою домогосподарства (чоловіки, дружини, неповнолітні діти) мають право на отримання субсидії за умови їх декларування.

За заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Пунктом 186 Положення передбачено, що виплата житлових субсидій у готівковій формі АТ “Ощадбанк” може здійснюватися представнику одержувача на підставі довіреності, оформленої відповідно до статті 245 Цивільного кодексу України.

Така довіреність має бути видана на працівника територіального центру соціального обслуговування, зразок підпису якого посвідчує керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, та оформлена на офіційному бланку організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Підписується довіреність керівником (начальник, директор, голова, головний лікар тощо) цієї організації (навчальний або лікувальний заклад, житлово-експлуатаційна організація, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив тощо) та скріплюється печаткою організації (за наявності).

Таким чином, одержувачу житлової субсидії, який не може особисто отримати кошти в АТ “Ощадбанк”, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення з проханням оформити довіреність на отримання коштів на працівника територіального центру соціального обслуговування.

 

Комісіям надано право призначати житлову субсидію домогосподарствам,

які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету.

Для отримання більш детальної інформації прохання звертатися до управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області за адресою: вул. Київська, 24, м. Обухів або за телефоном 5-66-80.

Показати ще
WordPress Lessons