Новини

Дайджест новин Уряду 15.11.2018

Дайджест новин Уряду 15.11.2018, 15.00

Глава Уряду з нагоди Дня аграрія: Програми підтримки агросектору будуть посилені і стануть більш адресними

Запроваджені Урядом України програми підтримки агровиробництва доводять свою ефективність, набирають обертів, а отже, будуть посилені і стануть більш адресними – з метою нарощування виробництва та збільшення присутності на світовому ринку продовольства. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, вітаючи працівників сільського господарства з їхнім професійним святом.

Глава Уряду наголосив, що 2018 рік став вельми результативним для агровиробників. Так, врожай зернових сягнув 65 млн тонн проти 61 млн рік тому. Понад 6 тис. підприємств отримали державну підтримку, майже 104 тис. домогосподарств користуються програмами дотацій на худобу. Кількість робочих місць на селі вже перевищує 3 млн, і це лише початок відродження агросектору. Географія міжнародної торгівлі налічує 190 країн, і вже до кінця року нові можливості будуть відкриті на ринку Туреччини та Ізраїлю, з якими завершуються перемовини щодо формування зони вільної торгівлі.

«Завдання Мінагрополітики – вдосконалювати і краще таргетувати підтримку. Наступного року фінансування програм сягне понад 7 млрд грн, – сказав Володимир Гройсман. – Потрібні кращі механізми адресної підтримки, аби агровиробники мали більше можливостей. Ми маємо не тільки бути присутніми на світових ринках, потрібна глибинна переробка всередині країни».

Довідково 

Наразі агросектор входить до переліку галузей, які є точками економічного зростання України. Агросектор – це майже 17% ВВП країни і майже 38% валютної виручки. За підсумками 8 місяців поточного року зростання агровиробництва склало +4,9%. 290 українських підприємств мають право експорту на ринки ЄС. Обсяг капітальних інвестицій в агропідприємства за I півріччя поточного року склав 26,9 млрд грн, що майже на 10% більше відповідного періоду минулого року.

 

Мінрегіон – лідер у впровадженні антикорупційних заходів, – Геннадій Зубко

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України – лідер серед міністерств у виконанні найбільш складних та амбітних антикорупційних заходів у рамках ініціативи «Разом проти корупції» протягом травня-вересня 2018 року. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

«Головні фактори впливу – наша робота з перегляду ДБН, прозорість та відкритість процедур перегляду відхилень від ДБН, розробка Концепції публічного управління в будівництві. Амбітність наших цілей – висока! Але без неї не буває результату! Вітаю команду Мінрегіону з лідерством! Маємо й надалі тримати високу панку! Не зупиняємось!» – наголосив Геннадій Зубко.

Значний прогрес Мінрегіону у виконанні антикорупційних заходів відзначив і менеджер проектів урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Михайло Серебряков. «Мінрегіон пішов назустріч громадськості та істотно відкрив процедуру розгляду відхилень від будівельних норм. Науково-технічна рада Міністерства на своїх засіданнях тепер веде прямі трансляції, фіксується поіменне голосування та всі документи щодо відхилень публікуються заздалегідь. Друге досягнення Міністерства – спільна робота з ГО «Разом проти корупції» над Концепцією публічного управління в сфері будівництва. Цей документ міститиме досить революційні рішення і в майбутньому він стане проектом Містобудівного кодексу», – зазначив Михайло Серебряков.

Нагадаємо, 14 листопада 2018 року в УКМЦ громадська організація «Разом проти корупції» презентувала 7-й звіт за період з 1 травня по 30 вересня 2018 року.

За узгодженою з ЦОВВ методикою оцінювання виконання заходів РПК із залученими незалежними експертами щоквартально проводять моніторинг та презентують прогрес виконання антикорупційних заходів на засіданнях Кабінету Міністрів України.

Звіт про стан виконання 60 активних заходів за період травень-вересень 2018 року відображає наступні дані:

  • прогрес виконання розпорядження № 803 загалом та по кожному міністерству окремо;
  • приріст виконання антикорупційних заходів за згаданий звітний період;
  • прогрес виконання найбільш амбітних заходів.

Дані звіту зібрано та складено в рамках РПК на основі роботи тематичних робочих груп міністерств, робочих засідань галузевих експертів та безпосередньої взаємодії експертів РПК з фахівцями ЦОВВ.

 

Уряд підтримав 55 проектів регіонального розвитку, що фінансуватимуться ДФРР у 2018 році, на суму понад 186 млн грн, – Геннадій Зубко

Уряд затвердив 55 проектів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2018 році, на загальну суму понад 186 млн гривень. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ці кошти ДФРР будуть спрямовані на будівництво в регіонах дитсадків, шкіл, медичних закладів, розвиток спортивної інфраструктури, відновлення мостової та дорожньої інфраструктури, об’єктів водопостачання та водовідведення, проведення термомодернізації тощо. Переважна більшість проектів буде завершена у 2018 році», – наголосив Геннадій Зубко.

За кошти ДФРР в регіонах буде збудовано 14 об’єктів освіти (загальноосвітні школи, дитячі садочки), 4 об’єкти охорони здоров’я та соціального захисту населення, 19 об’єктів спорту, 4 об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури, 3 об’єкти культури та інші.

До розпорядження щодо фінансування за рахунок ДФРР включено проекти, які були надані на розгляд Дніпропетровською, Донецькою, Житомирською, Закарпатською, Запорізькою, Івано-Франківською, Луганською, Львівською, Миколаївською, Одеською, Полтавською, Рівненською, Сумською, Тернопільською, Харківською, Херсонською, Хмельницькою, Черкаською, Чернівецькою, Чернігівською обласними та Київською міською держадміністраціями.

Нагадаємо, що загальний обсяг фінансування ДФРР на 2018 рік становить 6 млрд гривень.

 

Павло Розенко: Українське кіно має доходити до глядача

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко доручив Міністерству культури України та Державному агентству України з питань кіно налагодити діалог з власниками мереж кінотеатрів для забезпечення повноцінного показу кінострічок українського виробництва на широких екранах. Про це він сказав у ході наради щодо забезпечення розвитку кінематографії в Україні.

«Це взагалі окрема історія, коли з’являються дуже непогані роботи, але вони так і не доходять до глядача через проблеми, які виникають із прокатом українських фільмів. Ми вже бачимо тенденцію, коли, на жаль, якісне українське кіно транслюється фактично в порожнечу. Більшість сеансів відбуваються, м’яко кажучи, в незручний час. В будні дні це, наприклад, 10:00 або 14:00. Цілком закономірно виникає питання – яка мотивація таких процесів і хто може собі дозволити піти в кінотеатр в робочий час чи під час навчання?! А потім нам розповідають про порожні зали, і про те, що українські фільми не можуть зібрати нормальну касу», – сказав він.

«Я вважаю, що тут і Міністерство культури і Держкіно мають вийти на діалог з власниками мереж кінотеатрів для забезпечення повноцінного показу українського кіно на широких екранах. Щоб нам потім не довелося говорити ще і про необхідність квотування українських фільмів. Якщо для цього потрібно вносити зміни до чинного законодавства, до відповідної нормативної бази, хоча це і вільний ринок, давайте обговоримо це питання», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко також звернув увагу урядовців та представників кіноіндустрії на необхідність удосконалення промоції українських фільмів.

 

Павло Розенко: Сьогодні ми можемо говорити не лише про збільшення кількості українських фільмів, а й про підвищення їх якості

За неповні два останніх роки завдяки збільшенню державної підтримки українська кіногалузь отримала досить позитивний поштовх, і сьогодні ми можемо говорити не лише про збільшення кількості українських фільмів, а й про підвищення їх якості. Про це у ході наради щодо забезпечення розвитку кінематографії в Україні сказав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Всім нам сьогодні приємно спостерігати за відродженням українського кіно. Завдяки збільшенню державного фінансування кіногалузь отримала певний позитивний поштовх. За останні 2 неповних роки у прокат вийшло понад 30 повнометражних ігрових картин і, що дуже важливо, – сьогодні ми можемо говорити не лише про кількість продукції, а й про якість фільмів, які стають переможцями найпрестижніших світових кінофестивалів», – зазначив він.

«Прем’єри останніх місяців – «Позивний Бандерас», «Дике поле», «Коли падають дерева», «Донбас», «Скажене весілля», «Шляхетні волоцюги» (і це ще не повний перелік) – підтверджують, що українському глядачеві є що дивитися. Ми переконані, що бокс-офіс 2018 року встановить новий рекорд», – наголосив Віце-прем’єр-міністр, додавши, що до кінця цього року має вийти ще щонайменше 7 українських стрічок.

У ході наради Віце-прем’єр-міністр акцентував увагу на необхідності прискорити роботу щодо прийняття нормативно-правових актів, передбачених для реалізації Закону України «Про державну підтримку кінематографії», затвердження складу Ради з питань державної підтримки кінематографії та внесення змін до Бюджетного Кодексу України.

 

Уряд завершує реорганізацію пілотних міністерств, – Олександр Саєнко

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про завершення реформування структури апарату деяких міністерств», яка продовжує реформу державного управління і передбачає трансформацію пілотних міністерств, розпочату в рамках цієї реформи. Відтепер робота міністерств буде зосереджена на формуванні політики, що дозволить підвищити якість урядових рішень та забезпечити ефективну реалізацію реформ.

Нова структура апарату міністерств, розроблена Урядом, передбачає:

чітке розмежування функцій формування та реалізації політики;

поступове позбавлення міністерств від невластивих функцій, зокрема надання адмінпослуг, здійснення контролю та управління об’єктами державної власності;

оптимізацію структури міністерств та усунення дублювання між підрозділами, зокрема, функції з організаційного забезпечення роботи міністерств будуть тепер уніфіковані та зосереджені в секретаріатах міністерств.

Відповідно до постанови, міністерства мають завершити утворення директоратів в усіх сферах своєї відповідальності, протягом 2-ох місяців підготувати пропозиції щодо позбавлення та передачі надлишкових і невластивих функцій з реалізації державної політики, протягом 3-ох місяців забезпечити оголошення та проведення конкурсів на посади фахівців з питань реформ з метою завершення формування директоратів.

«Фокусування міністерств на формуванні політики, відокремлення та поступове позбавлення від невластивих повноважень дозволять усунути корупцію та уникнути конфлікту інтересів, коли міністерства самі формують правила, впроваджують та контролюють їх виконання», – зазначив Міністр Кабінету Міністрів, голова Офісу реформ КМУ Олександр Саєнко, який виступив ініціатором прийняття цього рішення.

Він підкреслив, що міністерства мають стати сучасними та потужними аналітичними центрами, які формують державну політику, що відповідає потребам громадян, сучасним викликам і забезпечує розвиток держави.

Крім того, Олександр Саєнко зазначив, що реформа полягає не тільки в зміні структур.

«Ми застосовуємо нові підходи до усіх процесів у системі державної служби, залучаємо найкращих професіоналів. У директоратах пілотних міністерств, Секретаріату Кабміну та двох агентств вже розпочали працювати близько 500 нових держслужбовців, до яких застосовуються більші високі вимоги, встановлюються  показники ефективності та нова система оплати праці», – сказав Міністр Кабінету Міністрів України.

За його словами, нещодавно була прийнята постанова «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», що чітко визначила питання виплати премій: введене обмеження місячних премій фахівців з питань реформ у розмірі не більше 30% посадового окладу, квартальних – не більше 90%, що дає можливість прозорого регулювання в питанні оплати праці.

«Нова державна служба – це нові люди та нові механізми роботи, нові процеси та методи роботи. У комплексі все це дозволить вибудувати професійну, сервісоорієнтовану державну службу за кращими світовими зразками», – наголосив Олександр Саєнко.

 

Завершилося перше засідання спільної Міжурядової комісії з економічного співробітництва Україна-Катар

Сьогодні, 15 листопада, у місті Доха відбулося перше засідання спільної Міжурядової комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва між Урядом України та Урядом Держави Катар, під співголовуванням Степана Кубіва, Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України,  та Ахмад бін Джасім бін Мохаммад Аль Тані, Міністра економіки і торгівлі Держави Катар.

«Україна має великий потенціал у сфері інновацій і цифрової економіки. Це може бути співпраця у сферах електронного врядування та цифрової інфраструктури, створення та підтримки стартапів, інших форм взаємодії наукових установ. Цей напрямок є перспективним та цікавим для українсько-катарського співробітництва», – відзначив Степан Кубів.

Під час засідання комісії Степан Кубів також наголосив на можливостях для інвестицій в Україну, зокрема, шляхом участі в приватизації державних підприємств.

Учасники засідання також зосередили увагу на обговоренні ключових напрямків українсько-катарського двостороннього співробітництва, зокрема торговельно-економічній, інвестиційній сфері, галузі транспорту та зв’язку, морських перевезень, розвитку підприємництва між бізнесами України і Катару, інновацій та інформаційних технологій у містах “smart-city”, туризму, технічного регулювання, стандартизації, метрології та оцінки відповідності, вищої освіти і науки. А також у галузі сільського господарства, енергетики та промисловості, новітніх технологій, сфері охорони здоров’я.

За підсумками проведення першого засідання спільної Міжурядової комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва Україна – Катар домовилися провести наступне засідання в Україні у 2020 році, а також підписали Протокол, що містить ключові домовленості, які були досягнуті під час засідання.

Дайджест новин Уряду 15.11.2018, 20.00

Комісія ДСНС прийняла рішення про запуск теплопостачання у Смілі, – Геннадій Зубко

Сьогодні Сміла – єдине місто в Україні, де відсутнє опалення. Є пряма вказівка Президента України про подачу газу і тепла людям. І зараз мій заступник і керівники місцевих територіальних органів влади мають негайно включитися в роботу і забезпечити місто теплом. Таке рішення було прийнято за результатами засідання оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Президента України Петра Порошенка. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За словами урядовця, вперше в історії України на рівні Комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій приймалось рішення про запуск опалення.

Присутній на засіданні оперативного штабу ДСНС Президент України Петро Порошенко наголосив: «Моя принципова позиція. Опалення в містах – це пряма відповідальність міських голів. Підготовка до зими – відповідальність місцевої влади. Я для того й ініціював децентралізацію, щоб передати левову частину коштів на місця, які сьогодні вже складають 52% консолідованого бюджету країни. Але й необхідна левова відповідальність перед громадами. Якщо депутати чи міський голова не можуть на сьогоднішній день прийняти рішення по теплопостачанню, я хочу наголосити – крутити вентиль не є справою Президента! Я цим не займався і займатися не буду. Але, як голова держави, я ні в якому разі не дам порушувати права громадян. Я маю захистити цих людей. Тому я приймаю рішення – негайно дайте людям газ і тепло під мою відповідальність! Потім протягом доби оформите всі необхідні папери. У разі перешкоджання міською владою, у цьому випадку є Парламент, який має призначити проведення позачергових виборів у Смілі. Даю вам декілька годин!» – наголосив Президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, на вчорашньому засіданні Уряду були прийняті рішення про зменшення номінацій на отримання газу від НАК «Нафтогаз» теплопостачальними підприємствами як комунальними, так і ТЕЦ. Прийнято рішення про неможливість відключення газу від теплопостачальних підприємств в опалювальний період і додатково – пропозиція Прем’єр-міністра України щодо надання позики для міста Сміла в розмірі 25 млн грн для запуску опалювального сезону.

Також сьогодні до міста Сміла, на сесію міськради приїхали заступник голови НАК «Нафтогаз» Сергій Перелома, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Едуард Кругляк, голова ОДА Черкаської області і його заступник для вирішення питання по теплопостачанню. Передбачалось укладання договорів з НАК «Нафтогаз», відновлення теплопостачання через надання газу. Але, на жаль, сесія була заблокована представниками місцевої влади і рішення було не прийняте.

 

У центрі регіональних та місцевих стратегій розвитку має бути людина з її потребами,- Іванна Климпуш-Цинцадзе

У центрі регіональних та місцевих стратегій розвитку має бути людина з її потребами,- Іванна Климпуш-Цинцадзе

У Мінрегіоні відбулася конференція «Інструменти забезпечення гендерної рівності в контексті децентралізації». На заході обговорили зміни, які відбулися за останні півтора роки у сфері впровадження політики гендерної рівності. В міністерствах і відомствах вже є позитивні зміни у підходах до організації роботи у цьому напрямі.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що реформа децентралізації, яка сьогодні реалізується в Україні, дає величезні можливості, але, разом з тим, несе серйозну кількість викликів та ризиків, зокрема, в спроможному забезпеченні політики рівності чоловіків та жінок.

«Ми бачимо недостатню кількість фахівців, принаймні на місцевому рівні,  на рівні громади і навіть на рівні областей, які би були здатні пріоритезувати політику забезпечення гендерної рівності в регіональній стратегії. Відсутня також методика, в який спосіб це робити. Тому, перш за все, ми ставимо завдання, щоб ці методологічні підходи були поширені як засіб для дії на місцевому рівні. Не менш важливим є завдання підготовки фахівців, їхнього навчання», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко розповів, що Мінрегіон активно долучився до впровадження гендерних принципів у своїй діяльності. Після того, як було розпочато процес впровадження інструментів забезпечення рівних можливостей, у Міністерстві провели аналіз, щоб зрозуміти, що відбувається у всіх напрямах.

«Ми поставили перед собою завдання впровадження гендерної експертизи всіх нормативних актів, які готуються Міністерством. Це стосується і законодавчих актів, і тих речей, які нам дозволять ще раз подивитися, де є додаткові можливості. Ми можемо виділити ресурси і залучити до активного життя тих жінок, які поки не мають цієї можливості», – підкреслив Геннадій Зубко.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що надзвичайно важливо, щоб на рівні громад, районів, міст і областей розуміли, що принципово важливо в стратегіях, які зараз будуть оновлюватися і розроблятися, ставити в центр формування задач і політик людину з її конкретними потребами: чоловіка чи жінку,  хлопчика чи дівчинку,  чи людину з особливими потребами, аби повністю і ефективно використати той ресурс, який наявний сьогодні в регіонах, і спрямувати на забезпечення потреб громад і конкретного громадянина.

На конференції Мінрегіону презентували проект Стратегії впровадження гендерної рівності на шляху до децентралізації на 2018-2020 роки.

Очільниця офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська відзначила інтегрований підхід до розробки стратегії, що дозволило забезпечити всі елементи та врахувати зобов’язання, які на себе взяла Україна щодо гендерної рівності.

Проект стратегії буде винесений на загальне обговорення громадськості і доопрацьований з урахуванням цілей, завдань і маршрутної карти її реалізації.

 

В Україні стартували інформаційні кампанії на тему європейської та євроатлантичної інтеграції

Інформаційні кампанії на тему європейської та євроатлантичної інтеграції України, мета яких – роз’яснення українцям переваг стратегічного курсу країни на членство в ЄС і НАТО, стартували в Україні. Про це поінформувала на засіданні Координаційної ради з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки Голова ради, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

В межах кампанії створені інформаційні листівки «Чому НАТО?» та «Європа надихає». Перша з них містить просту та зрозумілу інформацію про переваги членства в НАТО, те, як стандарти НАТО змінять життя українських військових та простих українців, історію розвитку відносин України та НАТО, спростування популярних міфів про Альянс, відповіді на поширені питання. Другий випуск за допомогою інфографіки розповідає про результати підтримки Євросоюзом реформ в Україні,  містить статті про можливості, які надає євроінтеграція в освіті, бізнесі, енергетиці, енергоефективності тощо. Листівки наразі поширюються в 12 пілотних областях України, обраних на основі якісного соціологічного дослідження, проведеного перед стартом кампаній.

Також в рамках кампанії на кількох FM-радіостанціях виходять понад 20 різноманітних інформаційних роликів з роз’ясненням того, які можливості Україна отримує завдяки обраному зовнішньополітичному курсу. У межах кампанії стартували два цикли інформаційних програм «Чому НАТО?» та «Євроінтеграція – сила можливостей», які виходять 4 дні на тиждень наживо на одному з центральних телеканалів, а потім поширюються на регіональних телеканалах у запису. Кожна програма присвячена окремому аспекту інтеграції (освіта, бізнес, дерегуляція, юстиція, оборона тощо).  Також будуть проведені цикли прямих ефірів з експертами з означених питань на всеукраїнських радіостанціях і запущені серії відеороликів для соцмереж.

«Держава вперше запустила такі інформаційні кампанії, – зазначила Віце-прем’єр-міністр. – Вже зараз ми бачимо надзвичайно великий інтерес до матеріалів кампанії і бачимо, наскільки затребувана інформація, викладена простою і зрозумілою мовою. Значення цих кампаній особливо велике, оскільки серед потоку інформації, який ллється з усіх боків в рамках передвиборчого періоду, громадянам важливо виокремити неупереджені дані, побудовані на фактах, які вони могли би порівняти з тим, що говорять різноманітні політики».

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, така практика  проведення державних потужних інформаційних кампаній буде продовжена. Вона наголосила, що важливою складовою успіху є залучення професіоналів ринку комунікацій, та закликала їх не боятися співпрацювати з державою в цьому напрямі, беручи участь у наступних тендерах. Окрім того, Віце-прем`єр-міністр запросила міністерства та ЦОВВ активніше подавати свої пропозиції для формування планів заходів з комунікації європейської та євроатлантичної інтеграції на наступний рік, а також давати інформацію зі своїх сфер діяльності для наступних інформаційних кампаній.

Міністерства, центральні та регіональні органи влади можуть звернутися для отримання інформаційно-роз’яснювальних матеріалів  кампаній з метою подальшого поширення на електронні скриньки pr@tvradio.gov.ua (прес-служба Держкомтелерадіо) та nato.eu2018@gmail.com (“Український інститут розвитку медіа”).

Довідково

Перші інформаційні кампанії ініційовані Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та реалізуються Державним комітетом з питань телебачення і радіомовлення України за підтримки Урядового  офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Держкомтелерадіо оголосив про тендерну закупівлю послуг щодо комунікації євроінтеграції України у вересні 2018 року. Виконавець робіт, переможець тендерів – ТОВ «Український інститут розвитку медіа». Кампанії реалізуються у листопаді-грудні 2018 року. Очікується, що охоплення кампаній складе близько 17 млн людей.

 

В’ячеслав Кириленко вручив премію імені Максима Рильського

15 листопада Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко вручив Премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2017 рік літераторці Ніні Баликовій. Вона здійснила перший український переклад шедевра світової класики – збірки оповідань японського письменника XIV ст. Кенко-хоші «Нотатки знічев’я».

Урочисте вручення відбулося в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського.

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко від імені Уряду привітав перекладачку і подякував за наполегливу і складну роботу, побажав подальших успіхів у творчій і перекладацькій праці.

«Я знаю, що Ви доклали багато зусиль, вивчали японську та давньояпонську мови. Цей переклад став подією в літературному і перекладацькому житті України. Таку роботу переоцінити важко, прихильників японської літератури поезії в нашій країні чимало», – наголосив В’ячеслав Кириленко.

Він додав, що офіційно вноситиме пропозицію на розгляд Кабінету Міністрів, щоб розширити премію до двох номінацій: перекладу з іноземних мов на українську й перекладу з української на іноземні.

«Я думаю, Уряд нас підтримає, і, можливо, вже з наступного року ми будемо вручати відзнаку у двох номінаціях. Це буде більш системний підхід», – повідомив В’ячеслав Кириленко.

Участь у заході також взяли директор Фонду Максима Рильського «Троянди й виноград», онук поета Максим Рильський, Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, головний редактор ДП «Спеціалізоване видавництво «Либідь» Світлана Головко, літературознавці, письменники, перекладачі.

Додамо, премію присуджено за переклад шедевра світової класики – збірки оповідань та легенд про минуле Японії «Нотатки знічев’я», які написав письменник і буддійський  монах  XIV століття  Кенко-хоші. Це один з найкращих творів у жанрі дзуйхіцу японської класичної літератури доби Середньовіччя, збірка перекладена багатьма мовами світу. Ніна Баликова здійснила перший переклад українською та доповнила коментарями і поясненнями. Книгу підготовлено і видано державним спеціалізованим видавництвом «Либідь» у 2017 році. Перекладачка вивчала японську мову та літературу в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, здобула ступінь магістра з медіа та міжнародних комунікацій у Токійському університеті Васеда. Пише статті з японської мови і літератури для наукових збірників та перекладає давньояпонську класичну прозу.

Премія імені М. Рильського присуджується щороку на конкурсних засадах. Звання лауреата премії присвоюється винятково одному номінантові. Цього року було п’ятеро претендентів-перекладачів.

 

АРМА стала прикладом успішної нової інституції, яка працює за найкращими європейськими стандартами, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) стало прикладом успішної нової інституції, яка працює за найкращими європейськими стандартами. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи на відкритті першого Українського форуму з управління арештованими активами «Форма». Форум організований АРМА спільно з Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні (EUACI) та має на меті запросити український бізнес до налагодження ефективного державно-приватного партнерства у сфері управління арештованими активами.

«Наше спільне завдання – посилювати антикорупційну боротьбу. Адже боротьба з корупцією – це з-поміж іншого вибудовування системи відносин державно-приватного партнерства на засадах об’єднання ресурсів з відповідним розподілом ризиків, відповідальності та винагород», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

За її словами, підвищення зацікавленості бізнесу до співпраці з АРМА є державним інтересом. Це матиме своїм наслідком посилення конкуренції потенційних управителів і, як результат, підвищення надходжень до державного бюджету від управління арештованим майном. Робота АРМА – ще один крок в комплексі заходів Уряду щодо боротьби із корупцією, крок до посилення чітких, прозорих та зрозумілих відносин між органами державної влади, представниками ділових кіл і громадянського суспільства у сфері управління арештованим майном.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що АРМА було створено «з чистого аркуша» у повній відповідності до Директив ЄС.  Це дало можливість вибудувати в Україні інструментарій з належного управління активами європейського зразка. Такий механізм ефективно функціонує у всіх державах-членах ЄС та є зрозумілим для більшості країн світу. За змістом, обсягом функцій і правовим статусом АРМА не має аналогів у системі органів державної влади в Україні. Агенція на партнерських засадах співпрацює з Платформою установ з повернення активів держав-членів Європейського Союзу, що зумовлює гармонізацію її роботи з принципами, цілями та стандартами, встановленими в Європейському Союзі.

«Безумовно, АРМА – це одна з історій успіху. Про успішність агентства зазначають наші міжнародні партнери та експерти. АРМА виступає своєрідним мостом між державними органами і бізнесом, створюючи при цьому взаємовигідне державно-приватне партнерство, яке в Україні тільки набирає обертів», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. Вона зазначила, що компанії, які долучаться до цієї співпраці, стануть першими «агентами змін» і сприятимуть поширенню успішних прикладів.

Посол Данії в Україні Рубен Мадсен, виступаючи на відкритті, зазначив, що Данія продовжує підтримувати Україну на шляху реформ, зокрема, у сфері боротьби з корупцією. Важливим напрямом він назвав підвищення спроможності вже утворених антикорупційних інституцій, зокрема, АРМА. Посол підкреслив, що успішна робота з арештованими активами багато в чому залежить від результатів роботи судової системи, але і значення АРМА тут не менш важливе. «Адже в Україні все ще є структури, які присвоюють кошти, що мають бути використані на благо країни, на створення нових робочих місць і підвищення добробуту громадян. Саме АРМА повертає ці ресурси», – додав Посол.

Керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Штефан Шльойнінг зазначив, що допомога в боротьбі з корупцією – один з основних напрямів підтримки України з боку ЄС з часів Революції Гідності. Він зазначив, що АРМА, хоч і є новою інституцією, та вже довела свою ефективність, зокрема, завдяки обміну досвідом і успішній співпраці з аналогічними структурами у країнах–членах ЄС. Штефан Шльойнінг наголосив, що ЄС і надалі підтримуватиме цей напрям, оскільки робота антикорупційних структур дуже важлива для економічного зростання і повернення довіри громадян України до таких органів.

Голова АРМА Антон Янчук зазначив, що успішна робота АРМА стала можливою як завдяки підтримці міжнародних партнерів і наслідуванню найкращих практик подібних інституцій в ЄС, так і завдяки постійній підтримці Уряду України: в оперативному ухваленні підзаконних актів, необхідних для роботи новоствореної структури, і в щоденній взаємодії.

Довідково 

Форум об’єднав представників великого та середнього бізнесу України, представників ЄС та аналогічних агентств з управління активами держав-членів ЄС.

Створення АРМА було одним із основних критеріїв виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС.

26 жовтня за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) незалежна група міжнародних експертів презентувала попередні результати Звіту про Технічну оцінку Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

У своїх рекомендаціях фахівці окреслили успіхи та виклики, що існують наразі перед агентством, відзначивши налагодженість процесів у роботі агентства та наявність усіх потрібних повноважень та інструментів, аби знаходити активи з метою їхнього подальшого заморожування чи конфіскації як в Україні, так і за кордоном, і той факт, що робота АРМА відповідає європейським практикам.

АРМА реалізує низку функцій відносно арештованих активів, серед яких виявлення і розшук арештованого майна і  управління заарештованими активами. Функцію управління активами АРМА реалізує шляхом продажу активів на прозорому аукціоні або передачі їх в управління менеджменту з бізнесу на термін арешту майна. Процедура конкурсного відбору управителів і передачі активів в управління відрізняється від звичних тендерів. АРМА не обмежує компанії в можливості участі в конкурсному відборі.

Компанії, що беруть в управління майно, отримують відсоток від прибутку, отриманого від управління таким майном. Управління активами здійснюється на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їхньої вартості. Будь-яка успішна компанія з надійною репутацією та відповідністю низці критеріїв може стати партнером АРМА та взяти арештоване майно в управління.

Показати ще
WordPress Lessons