Новини

Дайджест новин Уряду 30.10.2018

Головним принципом впровадження засад гендерної рівності в країні є врахування особливостей кожного регіону, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Житомирі

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у регіональній нараді з питань пріоритетів гендерної рівності у Житомирі за участі заступників міністрів, представників місцевих органів влади, експертів та коучів з міжнародних організацій, які активно адвокатують тему гендерної рівності.

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про пріоритети гендерної політики, які заклав Уряд, назвала головні акценти з гендерної тематики в роботі міністерств та відомств. Вона зазначила, що головним принципом впровадження засад гендерної рівності в країні є локалізація, а саме врахування особливостей кожної окремої області. Саме локалізація гендерної політики на регіональному рівні дає можливість попередити негативні ситуації, вивчити їх та виправити швидше та ефективніше, ніж це було б зроблено з державного рівня.

Серед особливостей Житомирської області, які варто врахувати, Іванна Климпуш-Цинцадзе виокремила гендерний розрив в оплаті праці, який знизився в порівнянні з попередніми роками і у 2017 р. склав 16,6%, що є менше середнього показника по Україні – 24,4% (чоловіки отримують більше ніж жінки). Негативною тенденцією, за даними NDI, є те, що середня тривалість життя чоловіків на Житомирщині майже на 12 років менша за тривалість життя жінок (це один з найвищих розривів по Україні). Частка суїцидів серед чоловіків в Житомирській області складає 85%.

Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу керівництва області на те, що на сайті ОДА має бути присутня гендерна статистика щодо сфери освіти та політичного представництва, а також має бути вказана наявність обласних програм та інституційного механізму гендерної політики.

У той же час Віце-прем’єр-міністр віднесла до позитива той факт, що цього року Житомирська міськрада ухвалила рішення про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. «Це дуже правильне, державницьке, виважене рішення, яке Житомир ухвалив другим з українських міст, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – І хоча у нинішньому складі Житомирської міськради лише 19% депутатів – жінки, це все одно більше, ніж у нашому Парламенті, де їх лише 12%. І мені приємно бачити у цьому залі представниць двох депутатських груп міськради – «Жінки Житомира» та «Рівні можливості».

Іванна Климпуш-Цинцадзе акцентувала увагу на трьох важливих документах у сфері гендерної рівності – Державній програмі забезпечення рівних прав та можливостей до 2021 року, Національному план дій з виконання Резолюції Радбезу ООН «Жінки, мир, безпека» до 2020 року та Національному плані дій до 2021 року з виконання рекомендацій Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.

На основі цих документів мають бути затверджені відповідні регіональні програми у сфері забезпечення гендерної рівності. Окрім того, регіони мають впроваджувати гендерноорієнтоване бюджетування, проводити гендерну експертизу перед впровадженням нормативних актів, працювати над гендерною статистикою та зміцнювати статус гендерних радників.

Віце-прем’єр-міністр також звернула увагу на головний аспект реформи децентралізації, а саме – оперативне реагування на потреби місцевих жителів. «Адже сама суть та ідеї гендерного підходу – поставити людину в центр процесу формування політики, – зазначила вона. – Треба орієнтуватися на конкретну людину, конкретного чоловіка чи жінку. Стратегії та програми гендерної рівності, які базуються на потребах громади, області, забезпечують місцеву участь та відповідальність, а також є інструментом кращої координації та співпраці. Як наслідок, підвищується рівень довіри до органів державної влади та місцевого самоврядування».

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич наголосив, що обласна влада підтримує впровадження гендерноорієнтованих підходів. За його словами, 5 районних держадміністрацій очолюють жінки, хоча ще кілька років тому не було жодної жінки-очільниці РДА. За даними голови Житомирської облради Володимира Ширми, серед депутатів облради поки що лише 6 жінок, але вони за своєю активністю та наполегливістю «дають фору більшості депутатів-чоловіків». В області жінки очолюють 2 з 23 районних рад, 4 з 25 ОТГ. Краща статистика представництва жінок у міській раді Житомира. Як зазначив міський голова Сергій Сухомлин, міська влада врахувала гендерні пріоритети в Стратегії розвитку міста до 2030 року, впроваджує гендерну експертизу на всіх рівнях своєї роботи та підтримує громадські проекти цієї сфери.

Очільниця ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська детально розповіла про те, як Україні системно імплементувати всі основні засадничі документи ООН у сфері гендерної рівності, акцентувала увагу на важливості їхнього впровадження на місцевому рівні та розповіла про те, як представники громад і місцевих органів влади можуть скористатися можливостями, які надає структура ООН Жінки.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко наголосив, що з впровадженням конкурсів на посади державних службовців ситуація з представленістю жінок у владі почала змінюватися на краще, адже жінки якісно проходять тестові завдання на професійність.

Учасники зустрічі обговорили практику подолання гендерних стереотипів і впровадження засад гендерної рівності у різних сферах. Зокрема, на заході виступили заступниця Міністра соціальної політики Олександра Чуркіна, заступниця Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, заступник Міністра освіти Роман Греба, заступниця Голови Державної служби статистики Ірина Жук та інші.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила подяку керівникові Житомирської ОДА Ігорю Гундичу за організацію наради для представників п’яти областей. Цього разу в нараді, окрім Житомирської області, взяли участь представники Волинської, Хмельницької, Вінницької та Рівненської областей. Попередні подібні наради, які відбулися у Дніпрі та Тернополі, охопили 10 областей України (Дніпропетровську, Луганську, Харківську, Донецьку, Запорізьку, Львівську, Тернопільську, Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку).

Заходи відбуваються за підтримки ООН Жінки в Україні та Національного демократичного інституту (NDI).

 

Прем’єр-міністр про оформлення субсидій: Органи соцзахисту мають враховувати всі життєві обставини людей

Органи соціального захисту та спеціальні комісії, які приймають рішення про призначення комунальних субсидій, мають враховувати всі життєві обставини людей, що подають заяви про надання державної допомоги. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання державної установи «Урядовий контактний центр».

Це спеціальний кол-центр, куди з усієї України надходять дзвінки на короткий номер 15-45. Зазвичай спектр звернень не обмежується однією тематикою. Втім, зараз питання призначення субсидій становлять третину всіх звернень.

Глава Уряду особисто прийняв кілька дзвінків та відповів на питання абонентів. Окремі випадки він розглянув спільно з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою, який також відвідав кол-центр.

«Живого спілкування ніщо не замінить. Те, що я поспілкувався з людьми, для мене це так само важливо. Я почув, як вони живуть, чим я можу допомогти. Люди ж можуть говорити як про системні проблеми, так і про особисті речі, індивідуальні умови, – сказав Володимир Гройсман. – Я говорив і наголошую: управління соцзахисту мають стояти на стороні людини, яка до них звернулася. Наше завдання – захистити кожного. Але зробити це можна, якщо чути і розуміти людину, в якої є проблеми».

Довідково 

Кабінет Міністрів спростив процедуру надання субсидій і заклав 55 млрд грн на програму надання субсидій у проект бюджету на 2019 рік. Як наголошував Володимир Гройсман, цих коштів буде достатньо для того, аби забезпечити людей адресною допомогою. За розрахунками Уряду, кількість домогосподарств, які мають право на субсидію цього опалювального сезону, складе близько 7 млн. Остаточні дані про кількість людей, що отримуватимуть субсидію протягом опалювального сезону, можна буде отримати в грудні. Середня щотижнева кількість звернень за субсидіями наразі становить близько 100 тис. осіб.

 

Важливо забезпечити принцип прозорості у роботі Фонду енергоефективності, – Геннадій Зубко

Вкрай важливо забезпечити принцип прозорості в діяльності Фонду енергоефективності. Всі нормативно-правові документи, рішення щодо процедур та пакетів послуг, які будуть надаватись ОСББ і багатоповерховому сектору Фондом енергоефективності, прийматиме сформована у листопаді наглядова рада Фонду. За маршрутним планом, який ми прописали з міжнародними партнерами, запуск Фонду очікується в І кварталі 2019 року.

На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час круглого столу щодо впровадження у 2019 році політики енергомодернізації та енергоефективності, організованого Комітетом ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

«Ми вже спрямували 1,5 млрд грн до статутного капіталу Фонду, і 3 млрд грн надали міжнародні партнери. Вже у I кварталі 2019 року, за попередньою домовленістю з Представництвом ЄС, ми маємо відпрацювати і показати пілотний проект, яким чином фінансуватимуться готові продукти для ОСББ. В подальшому буде відпрацьовано юридичну процедуру з державними банками, які виступатимуть фронт-офісами в роботі ОСББ і Фонду енергоефективності», – наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що IFC і Світовий банк вже напрацювали методичний посібник, який є своєрідною покроковою маршрутною картою для ОСББ щодо роботи з Фондом енергоефективності.

Що ж до збільшення фінансування програми «теплі кредити» до 1 млрд грн, то, на думку Геннадія Зубка – це питання більше стосується політичної волі Парламенту, який має внести відповідну пропозицію на голосування. Це вкотре доведе його підтримку курсу енергоефективності країни.

 

Із вересня зупинки громадського транспорту повинні проектуватися безпечнішими, – Мінрегіон

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми. Так, у нових ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці і дороги населених пунктів”, які вступили у дію з 1 вересня 2018 року, міститься норма щодо обов’язкового проектування на зупинках захисних огороджувальних стовпчиків від наїзду громадського транспорту. Ця норма стосується нового будівництва та проведення реконструкції.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Підвищуємо безпеку людей на зупинках громадського транспорту. В дію вже вступила важлива норма з цього приводу — обов’язкове проектування захисних огороджень — металевих стовпчиків перед зупинками. У попередніх нормах не містилося жодної вимоги щодо безпеки людей на зупинках. До того ж за останні роки кількість смертей від наїздів на зупинках громадського транспорту в Україні тільки зростає. Тому введення такої норми було вкрай необхідним”, – сказав він.

Лев Парцхаладзе додав, що успішні приклади реалізації таких засобів безпеки діють у багатьох країнах Європи та світу. “Часто такі металеві стовпчики розміщують не лише біля зупинок, а й на великих перехрестях та біля наземних переходів, де є небезпека перебування пішоходів. Зараз ми також розглядаємо можливість впровадження такої зміни, продовжуючи роботу та надалі вдосконалюючи ці ДБН. Можливо навіть, щоб такі стовпчики на перехрестях підсвічувалися червоними та зеленими кольорами для інформування пішоходів про безпечний перехід дороги”, – розповів він.

Згідно з ДБН, також на під’їздах до зупинок маршрутного транспорту мають обов’язково встановлюватися огорожі перильного типу відповідно до ДСТУ Б В.2.3-11 “Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови”. Крім цього, на зупинках повинні бути передбачені засоби інформування пасажирів (електронні табло, таблиці з розкладом та схемою руху тощо) та автомати з продажу квитків. При цьому вони не повинні погіршувати видимість для водіїв або заважати руху пішоходів.

Нові ДБН були розроблені ДП “ДерждорНДІ” на заміну ДБН 2001 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

«Теплі кредити», ЕСКО, енергоефективність для промисловостіінструменти оптимізації енерговитрат та заощадження чималих сум коштів

Пріоритети у сфері енергоефективності на 2019 рік щодо підтримки населення в утепленні осель та масштабної енергомодернізації країни стало ключовою темою дискусії, яка відбулася у Верховній Раді України за участю народних депутатів України, представників міністерств, бізнесу та експертами.

«Серед успішних механізмів підвищення енергоефективності – популярні «теплі кредити». За 4 роки більше 500 тис. сімей, а це фактично уся Житомирська область, утеплили оселі та вже заощаджують на комунальних послугах 20-50% і більше», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час свого виступу.

Держава у свою чергу зменшує споживання газу та нарощує надходження до бюджету. Так, впродовж дії програми завдяки співфінансуванню Уряду, банків, місцевої влади та населення в економіку країну залучено 7 млрд гривень.

«Особливо високий попит на «теплі кредити» – серед ОСББ. За 3 місяці ц. р. програмою скористалися понад 1200 ОСББ. Для порівняння стільки ж ОСББ взяли кредитів за 3 попередні роки програми», – відзначив Сергій Савчук та додав, що необхідно продовжувати підтримувати ОСББ при утепленні осель.

Стимулювання до енергоефективності потребують і приватні домогосподарства, адже вони споживають у понад 2 рази більше газу порівняно із підприємствами ТКЕ, які постачають тепло для багатоповерхівок.

Окрім «теплих кредитів», спільно з депутатським корпусом запроваджено енергосервіс. Завдяки правильній законодавчій базі у різних бюджетних закладах вже реалізується близько 200 ЕСКО-договорів на суму більше 200 млн гривень.

«При цьому ми разом із заінтересованими сторонами працюємо над удосконаленням механізму енергосервісу. Актуальні для гравців ринку питання вже ідентифіковано та розробляються відповідні законодавчі зміни», – відзначив Сергій Савчук.

Також пріоритетом має залишатися підвищення енергоефективності у промисловості. Відповідний механізм вже розроблено Держенергоефективності спільно з Українсько-данським енергетичним центром та іншими міжнародними партнерами.

 

З повагою
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України

Показати ще
WordPress Lessons