Новини Київщини

Для ЕСКО-компаній відкривається ринок утеплення бюджетний установ обсягом 8 млрд. євро

25 жовтня у прямому ефірі «Радіо Свобода» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів про заходи з енергоефективності, які держава запропонувала суспільству як ефективний спосіб утеплення будівель та заощадження на житлово-комунальних послугах.

Як пояснив слухачам С. Савчук, близько 80 тисяч бюджетних закладів в Україні необхідно термомодернізувати. Це, у свою чергу, потребує надзвичайно великих інвестицій – 8 млрд євро. Рішенням ситуації став світовий досвід з енергосервісу.

«ЕСКО – це перший прозорий механізм залучення приватних інвесторів до утеплення шкіл, дитсадків, лікарень тощо. При цьому, не витрачається жодної копійки бюджету», – наголосив С.Савчук.

Важливо, що інвестор повертає вкладені кошти за рахунок досягнутої економії енергоресурсів, тому він як ніхто інший зацікавлений в якості проведених робіт. У виграші залишиться і бюджетна установа, яка чимало заощадить на оплаті комунальних платежів.

У телефонному коментарі С. Савчук нагадав, що ЕСКО-компанії вже можуть брати участь у тендерах на утеплення бюджетних закладів через систему електронних публічних закупівель ProZorro(https://prozorro.gov.ua).

«Ті ЕСКО-компанії, які зайдуть на ринок та реалізують перші успішні кейси, стануть дороговказом для інших інвесторів, у тому числі зовнішніх», – підкреслив Голова Агентства.

Інформація Урядового порталу

Показати ще
WordPress Lessons